Logo loading

Last minute dovolenka Antalya

Cenovo výhodné ponuky

Najobľúbenejšie hotely

Praktické informácie

Dovolenka Antalya | Last Minute Antalya

 

Slnečná Antalya

Do Turecka za slnkom mieri každoročne veľa turistov a väčšina z nich navštívi aj vychýrené mesto Antalya. Antalya leží na pobreží Stredozemného mora obklopená pohorím Taurus a patrí medzi najznámejšie letoviská Tureckej riviéry. Krásna príroda, večne svietiace slnko a množstvo historických pamiatok - Antalya dovolenka je pre turistov hotovým dovolenkovým rajom na zemi. Slnko tu svieti až 300 dní v roku, denné teploty v lete dosahujú 34 stupňov a more má príjemných 27 stupňov- aj preto sa tu môžete kúpať a šnorchlovať až po dobu deviatich mesiacov v roku. Last minute Antalya vám prinesie zaslúžený oddych, ale aj veľkú dávku dobrodružstva a zábavy. Toto mesto určite stojí za vašu pozornosť!

 

dovolenka Antalya

 

Antalya - kozmopolitné mesto


Antalya dovolenka je ideálnou destináciou, pokiaľ na dovolenke nechcete iba polihovať na pláži, no túžite sa aj zabaviť, pozrieť si nejaké pamiatky a spoznať inú kultúru. Antalya je kozmopolitné mesto plné ľudí a života, ktoré nikdy nespí. Okrem iného sa tu nachádza aj medzinárodné letisko a prístav, ale aj prenádherné pláže, kde si môžete zaboriť nohy do horúceho piesku a okúpať sa v priezračne čistom mori. Antalya má dve skvelé pláže - na západe pláž Konyaalti a na východe pláž Lara. Na oboch nájdete reštaurácie, kaviarne, slnečníky, lehátka a všetko potrebné pre dokonalý odpočinok na pláži. Last minute Antalya však okrem slnenia ponúka aj širokú možnosť športového vyžitia, ako napríklad paragliding, vodné lyže a mnoho iného.

 

Antalya dovolenka - co treba vidieť?


Antalya je naozak prekrásne mesto, ktoré dýcha históriou. Vychutnajte si romantické večerné prechádzky úzkymi uličkami alebo si pozrite štvrť Staré mesto, ktoré je obklopené vysokými hradbami s Hadriánovou bránou. Prezrite si úžasné Archeologické múzeum alebo ružový minaret Yivli z 13. storočia, ktorý je jedným zo symbolov mesta. Antalya dovolenka praje aj nákupom - v Starom meste nájdete množstvo obchodíkov so suvenírmi, ale aj tradičným tovarom ako sú zlaté šperky, ručne tkané koberce a oblečenie. Nenechajte si ujsť ani tradičné turecké trhy - na trhu nezabudnite zjednávať a zakúpiť si pekný suvenír. S last minute Antalya prežijete v tomto kúzelnom meste nezabudnuteľné chvíle a budete sa sem chcieť znovu vrátiť.

antalya dovolenka

 

Dovolenka Antalya a prírodné krásy


Antalya dovolenka je aj o tunajšej nádhernej prírode a preto si aspoň na pár hodín urobte malý výlet po okolí. Za výletmi nie je nutné jazdiť ďaleko. Asi najobľúbenejším cieľom turistov sú vodopády Düdense, ktoré sa nachádzajú kúsok od pláže Lara. Jeden z nich padá do mora asi z 30 metrovej výšky a pre každého návštevníka je pohľad na ne nezabudnuteľným zážitkom. O niečo menšie, ale rovnako zaujímavé, sú vodopády v prírodnom parku Kursunlu, vzdialené asi 20 km od Antalye. Schladiť sa môžete v niektorej z okolitých jaskýň, za pozretie určite stojí jaskyňa Karain alebo Beldibi. S last minute Antalya môžete zavítať aj do jedného z národných parkov nachádzajúcich sa v okolí mesta - park Termessos, Olympos, Düzlercami...

 

last minute antalya

 

Vycestujte za Pamukkale


Pre tých, čo sa pamiatok a prírodných unikátov nevedia nabažiť, odporúčame navštíviť preslávené Pamukkale - miesto tektonického zlomu, ktorému sa hovorí aj "bavlnený les". Ide o najstaršie prírodné turecké kúpele, ktoré po tisícročia vznikalo tak, že mineralizovaná voda stekala po skale, čím vznikali usadeniny a tvorili tak pôsobivé terasy, kaskády a jazierka rôznych veľkostí. Antalya dovolenka v Turecku vám umožní vidieť tento neskutočný unikát a dokonca sa v ňom budete môcť aj okúpať - je to naozaj zážitok! 

 

antalya last minute

 

Antalya Last minute s CK Neckermann Reisen


Turecko je oprávnene jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií, ktorá sa vám jednoducho nikdy nezunuje. Nachádza sa tam viac pamiatok než v samotnom Grécku a dokonca je to jediná krajina, kde sa nachádzajú až dva zo siedmych divov sveta. Antalya dovolenka, ale aj last minute Antalya s našou CK Neckermann Reisen vám ponúka nielen dokonalý oddych na krásnych pieskových plážach, ale aj zábavu a dobrodružstvo aké ste doteraz nikde inde nezažili.