Logo loading

Last minute dovolenka Chorvátsko

Cenovo výhodné ponuky

Najobľúbenejšie hotely

Praktické informácie

Dovolenka Chorvátsko| Last Minute Chorvátsko

 

Objavte krásy Jadranu!

Dovolenka Chorvátsko bude mať stále okruh svojich skalných fanúšikov, ktorí na túto krásnu krajinu nedajú dopustiť a je nepopierateľným faktom, že Chorvátsko je skutočne výnimočnou krajinou, ktorá má svojim turistom zakaždým čo ponúknuť a každopádne sa ju oplatí navštíviť. O kvalitách tejto dovolenkovej destinácie svedčí aj stále neutíchajúci záujem turistov a vypredané ubytovacie kapacity v niektorých lokalitách a to najmä počas letných termínov. Krásne prírodné prostredie Chorvátskeho pobrežia s množstvom úchvatných pláží, blízka dostupnosť autom, ale aj príjemná a priateľská mentalita domácich a takmer žiadna rečová bariéra – to je len zopár základných benefitov dovolenky strávenej pri Jadranskom pobreží.

Dovolenka Chorvátsko – podnebie a počasie podľa konkrétnej lokality

Dovolenka Chorvátsko pri Jadranskom pobreží spadá do oblasti stredomorského podnebia, pre ktoré sú príznačné mierne krátke zimy a dlhšie príjemne teplé letné obdobie. Počasie sa však môže líšiť v závislosti od konkrétnych oblastí, napr. počasie na ostrovoch môže byť odlišné od pobrežia a sever pobrežia sa môže počasím mierne odlišovať od južnejšie položených lokalít a letovísk. Ideálne podmienky pre príjemnú letnú dovolenku zameranú predovšetkým na kúpanie v mori nastávajú od začiatku júna (kedy sú aj pobyty last minute Chorvátsko cenovo podstatne výhodnejšie) a trvajú až do konca septembra. Za najteplejší mesiac je považovaný najmä júl, kedy sa teploty vzduchu nezriedka vyšplhajú aj k 35 až 38°C a more býva vyhriate na príjemných 25°C.

 

dovolenka chorvátsko

 

Ubytovacie možnosti, ktoré ponúka Chorvátsko

K pozitívam dovolenky pri Chorvátskom pobreží patria aj veľmi rozmanité ubytovacie možnosti, pretože dovolenka Chorvátsko je typická napr. jednoduchším ubytovaním v súkromí, prípadne v turistických kempoch bez stravy, ktoré sú cenovo dostupné aj v prípade, že je váš finančný limit obmedzený. Na druhej strane však dovolenka Chorvátsko ponúka aj ubytovanie vo veľmi luxusných vilách, apartmánoch či v niekoľko hviezdičkových kvalitne vybavený hotelových rezortoch. K obľúbenému štandardu však partia najmä penzióny a hotely strednej kategórie s polpenziou, ktoré poskytujú dostatočný komfort za prijateľnú cenu. Ceny ubytovania sa líšia aj v závislosti od termínu sezóny a tiež podľa vzdialenosti od mora. Každý si však určite dokáže nájsť ubytovanie v rámci jeho možností a požiadaviek.

 

last minute chorvátsko

 

Od Istrie až po Južnú Dalmáciu

Členitosť pobrežia, rozmanitosť pláží, krásne prírodné scenérie, omamná vôňa borovicových a píniových hájov, priezračné tyrkysovo sfarbené more Jadranu a príjemná stredomorská atmosféra - to sú priam ideálne podmienky pre dokonalý oddych a relax v rôznych oblastiach Chorvátskeho pobrežia tiahnuceho sa od severnej Istrie až po Južnú Dalmáciu. Každá z oblastí, či už ide o Istriu, Severnú, Strednú alebo Južnú Dalmáciu, je jedinečná a zaujímavá, preto je najlepšie nájsť si to svoje obľúbené miestečko, ktoré vám najviac prirástlo k srdcu alebo naopak, ak obľubujete zmenu, dovolenka Chorvátsko vám ponúka naozaj veľa možností dovolenkovať zakaždým trocha inak a na inom mieste.

 

dovolenka chorvatsko

 

Výlety a možnosť navštíviť krásne ostrovy

K obľúbeným dovolenkovým destináciám patria aj krásne chorvátske ostrovy, ako napr. ostrov Brač, Hvar, Korčuľa, Krk, Rab, Cres či Pag, kde môžete nájsť tiež množstvo čarovných zákutí a krásnych pláží, napr. Zlatni Rat na ostrove Brač či 2 km dlhá Rajská pláž na ostrove RAB. Ak aj priamo nebudete ubytovaný na jednom z nich, určite absolvujte ich návštevu aspoň formou lodného výletu (napr. z Istrie na ostrov Cres alebo priamo zo Splitu na ostrovy Hvar a Brač). Last minute Chorvátsko dovolenka ponúka okrem lodných výletov aj množstvo iných veľmi atraktívnych miest vhodných pre jednodňové fakultatívne výlety, napr. návšteva hlavného mesta Dubrovník či Národné parky Plitvice a Krka.

Osvedčená klasika - last minute dovolenka v Chorvátsku s CK Neckermann Reisen

Ak ešte nemáte rezervovaný žiadny dovolenkový pobyt a stále váhate, či k moru cestovať, možno vás práve overená a bezpečná klasika v podobe dovolenky pri Chorvátskom pobreží presvedčí a dovolenka last minute ChorvátskoNeckermann Reisen bude pre vás práve tento rok tou správnou voľbou.