Logo loading

Last minute dovolenka Egypt

Cenovo výhodné ponuky

Najobľúbenejšie hotely

Praktické informácie

Dovolenka Egypt | Last Minute Egypt

 

Dovolenka v Egypte – piesočnaté pláže, fascinujúci podmorský svet a tajomná história

Tajomná krajina pyramíd a faraónov, krajina s veľmi starou, bohatou a zaujímavou históriou, ale tiež destinácia s krásnymi piesočnatými plážami, pestrým podmorským svetom aj vyprahnutými púšťami či so známou najväčšou africkou riekou Níl - jednoducho dovolenka Egypt, síce plná kontrastov, ale vždy mimoriadne lákavá pre turistov.

Egypt je púštnou krajnou ležiacou na severovýchode Afriky a je z dvoch strán obmývaný vodami dvoch rôznych morí, z východu je to Červené more a zo severu Stredozemné more. Najmä tieto prímorské oblasti, ako napr. Hurghada či Sharm El Sheikh sú typické lokality pre dovolenky Egypt a sú turistami najviac vyhľadávané. Spojenie relaxu pri mori a spoznávanie naozaj skvostných pamiatok je jedným z najväčších lákadiel tejto destinácie.

 

Podnebie a klimatické podmienky

Subtropické pásmo severnej Afriky zabezpečuje v Egypte veľmi teplé a suché púštne počasie s horúcimi letami (kedy sa teploty často pohybujú aj okolo 40°C) a veľmi miernou zimou. Poznávacia dovolenka Egypt je najvhodnejšia v zimnom období od novembra do apríla, ak však cestujete do Egypta skôr za morom a kúpaním, je ideálne vybrať si last minute Egypt dovolenku v období od apríla do polovice júl, pretože  po tomto termíne už môžu byť horúčavy dosť vyčerpávajúce a pre niekoho až neznesiteľné. Teplota mora je v období od apríla do júla tiež priam ideálna a dosahuje 26 až 28°C.

 

dovolenka Egypt

 

Dve najznámejšie letoviská vás určite nesklamú

K tým najznámejším a turistami najvyhľadávanejším letoviskám v Egypte určite patrí aj najväčšie egyptské letovisko Hurghada ležiace pri pobreží Červeného mora. Dovolenka Egypt – Hurghada ponúka turistom maximálny komfort v podobe dobre vybudovaného strediska s obchodíkmi, kaviarňami, nákupnými centrami, arabskými trhoviskami, ale aj veľmi luxusnými reštauráciami, barmi či kasínami. Vybudované je tu tiež množstvo hotelových rezortov s kvalitnými službami. Piesočnaté pláže a pestrý podmorský svet láka nielen ku kúpaniu, ale aj k šnorchlovaniu či potápaniu a výhodou je aj veľmi dobrá poloha vzhľadom k egyptským pamiatkam. Ďalším obľúbeným letoviskom je Sharm el Sheikh, ktoré je ideálnym miestom pre turistov, ktorí netúžia po pamiatkach, ale preferujú skôr relax pri mori, prípadne vyhľadávajú športové vyžitie.

 

last minute Egypt

 

Aké strediská ešte dovolenka v Egypte ponúka?

Potrpíte si na dokonalý komfort a luxus? Potom zamierte kúsok od Hurghady do strediska EL Gouna, kde nájdete presne to, čo k dokonalej dovolenke potrebujete. Hotely aj služby sú tu na naozaj vysokej úrovni. Pokojnejšia dovolenka Egypt vás čaká v letovisku Safaga ktoré sa nachádza len 50 km od Hurghady alebo v stredisku Marsa Alam či Taba. Letovisko Taba má svoje kúzlo a ak radi poznávate nové krajiny a miesta, je Taba priam ideálnym východiskovým bodom pre fakultatívne výlety do Jordánska, Saudskej Arábie či Izraela.

 

dovolenka v Egypte

 

Jedinečné pamiatky a miesta, ktoré nikde inde na svete nenájdete

Egypt je krajnou, ktorú preslávili najmä veľmi vzácne miesta a pamiatky, na ktoré sa s obdivom chodia pozerať turisti z celého sveta. Ak sa spomenú Pyramídy v Gíze, Luxor, chrám Karnak či Údolie kráľov, nikto určite nezapochybuje, v ktorej krajine tieto skvosty hľadať a väčšina turistov si tieto miesta počas dovolenky v Egypte určite nenechá ujsť. Dovolenka last minute Egypt a história sú spolu navzájom silne prepojené, veď práve egyptské pyramídy patria medzi sedem divov sveta a určite stojí zato vidieť ich na vlastné oči. K veľmi populárnym fakultatívnym výletom počas dovolenkových pobytov v Egypte tak jednoznačne patrí návšteva Káhiry spojená s návštevou pyramíd v Gíze a tiež celodenný výlet do Luxoru a Údolia kráľov, ale aj lodné výlety či púštne Safari.

 

Dovolenka last minute v Egypte s Neckermann Reisen za mimoriadne prijateľné ceny

Dovolenku v Egypte a pobyty last minute Egypt sú prostredníctvom našej cestovnej kancelárii Neckermann Reisen dostupné za naozaj veľmi výhodné ceny a práve toto obdobie je na pobyt pri Červenom mori ideálne, teploty vzduchu aj mora sú výborné a vy tak môžete prežiť pravú letnú a slnečnú dovolenku už teraz.