Logo loading

Last minute dovolenka Grécko

Cenovo výhodné ponuky

Najobľúbenejšie hotely

Praktické informácie

Dovolenka Grécko | Last minute Grécko

 

V každej krajine je niečo, čo stojí za pozretie a pre Grécko to platí dvojnásobne. Okrem čistých piesočnatých pláží a kryštáľovo modrého mora tam nájdete aj nádherné hory, vodopády a prekrásne jazerá. Dovolenka Grécko to sú korenisté vône a slaný vietor v tvári. Je to raj pre hľadačov tajomstiev starých civilizácií vďaka veľkému množstvu historických pamiatok - každý milovník histórie si tu príde na svoje. Ľudia sú priateľskí a miestna kuchyňa je jedna z najchutnejších a najzdravších na svete. S last minute Grécko sa o tom môžete presvedčiť sami. Vďaka slnečnému počasiu je táto destinácia ideálna pre dokonalú dovolenku plnú oddychu, ale aj dobrodružstva. Svedčí o tom aj fakt, že dovolenka v Grécku je jednou z najobľúbenejšou destináciou Slovákov už mnoho rokov.

 

dovolenka grécko

 

Dovolenka Grécko a nezabudnuteľné Atény


Hlavné mesto Grécka je doslova nasiaknuté mytológiou a históriou. Budete milovať atmosféru tohto mesta - plno maličkých kaviarní, ulice plné turistov a cestičky vedúce pomedzi obrovské množstvo pamiatok. Dovolenka Grécko v Aténach sa nezaobíde bez návštevy aténskej Akropoly, ktorá patrí k najvyhľadávanejším pamiatkam. Nebojte sa navštíviť aj miestne bary a taverny. Všade to žije, za pozretie stoja najmä podniky v Psyri, Bournazi či Kolonaki. S last minute Grécko si môžete z Atén odniesť aj tradičné suveníry ako amfory, rytiny, medené poháre na kávu alebo ručne tkané koberce zvané folati. Atény sú voňavé a neobvykle pohostinné mesto plné gurmánskych reštaurácií, kde môžete ochutnať aj tradičný dezert - baklavu či studenú kávu frappé.

 

Dovolenka v Grécku - čo treba vidieť?


Na dovolenke Grécko by ste mali určite vidieť druhé najväčšie mesto Grécka - Solún. Je to miesto plné histórie, kultúry, živých festivalov, koncertov a spoločenských udalostí. Pozrite si Bielu vežu alebo sa najedzte v reštaurácii s gréckou živou hudbou. Okrem Solúnu si načisto zamilujete Delphi ktoré patria k najpôvabnejším antickým pamiatkam Grécka. Kedysi tam bola veštiareň staroveku kam prichádzali mocní vládcovia aj pútnici z celého sveta. Zároveň sa vám naskytne dych berúci výhľad do údolia končiaci až morským pobrežím. Neskutočný pohľad sa vám naskytne pri návšteve kláštorov postavených na vrcholkoch skál v oblasti Tesálie - nazývajú sa Meteora.

 

last minute grecko


Najkrajšie grécke ostrovy na dovolenke v Grécku


Dovolenka Grécko však môže byť aj na jednom z mnohých gréckych ostrovov. Najväčším je ostrov Kréta a ponúka nekonečné kilometre piesočnatých pláží, nádhernú prírodu, azúrovo modré more a typické olivové háje - ako stvorené na romantické prechádzky. Ostrov je veľmi slnečný a je tam naozaj horúco. Asi najromantickejším ostrovom je Santorini, kde sa vám naskytnú prenádherné pohľady z útesov - najmä pri západe slnka. Takisto tu nájdete rôzne sfarbené pláže a odviesť sa môžete nechať naozaj nevšedným dopravným prostriedkom - oslíkom. Rovnako zaujímavý je aj Rhodos, označovaný ako najkrajší grécky ostrov alebo Korfu, známy ako najzelenší ostrov Grécka. S last minute Grécko môžete navštíviť aj ostrov Peloponéz alebo aj Mykonos, ktorému síce patrí prívlastok "najdrahší", no bežne tam stretnete svetoznáme celebrity.

 

grecko dovolenka

 

 

Dovolenka v Grécku s Neckermann Reisen


Dovolenka v Grécku je nezabudnuteľným zážitkom či už pre jednotlivca, dvojicu, rodinu či partiu kamarátov. Modré nebo, priezračné more, najčistejšie pláže Európy a mnoho ďalších krás, ktoré môžete obdivovať. Život tam má krásu, kľud, osviežujúcu chuť tzatzikov, ale aj vína, v ktorom je cítiť grécke slnko. Last minute Grécko je dovolenka na ktorú v živote nezabudnete a budete sem chcieť prísť znova a znova. Kúpiť si ju môžete aj u nás v cestovnej kancelárii Neckermann Reisen za výhodne ceny. Dovolenka Grécko - to je dokonalý oddych, skvelá zábava, ale aj veľké dobrudružstvo.