Logo loading

Last minute dovolenka Maurícius

Cenovo výhodné ponuky

Najobľúbenejšie hotely

Praktické informácie

Last minute dovolenka na Maurícius

 

MAURÍCIUS

MauríciusOstrov Maurícius sa nachádza uprostred Indického oceána a pripomína raj na Zemi. Svoju originalitu a jedinečnosť získava napríklad aj tým, že na ostrove nájdete hotely, v ktorých sa držia zásady „rovnaký počet personálu ako hotelových hostí“. To znamená, že o každého hosťa je vždy exkluzívne postarané. Dovolenka na Mauríciu zabezpečuje ten najvyšší luxus pre každého svojho návštevníka. To je aj jeden z dôvodov, prečo je táto krajina ideálna pre zaľúbené páry a svadobnú cestu. Individuálnu starostlivosť, špičkový servis a príjemných a priateľských ľudí môžete spoznávať aj vy. Ak nie ste viazaní konkrétnym dátumom a časom, v našej cestovnej kancelárii vám ponúkame aj last minute dovolenku na Maurícius zájazdy za výhodnejšie ceny.

 

MAURÍCIUS - IDEÁLNA GEOGRAFICKÁ POLOHA

Ostrov Maurícius leží na juhozápade najteplejšieho oceánu sveta. S morom rovnako modrým ako obloha a nedotknutou prírodou, Maurícius tvorí perfektné miesto pre dovolenku ako zo sna. Aj keď je tento ostrov známy a obľúbený, nikdy nie je preplnený turistami a preto si ho môžete vychutnať do sýtosti. Počasie je tam tropické a to celoročne, preto last minute dovolenka na Mauríciu je vždy aktuálna.

 

Zaujímavosti ostrovných kontrastov

Maurícius s Neckermann ReisenNa dovolenke na Mauríciu uvidíte niekoľko zaujímavých kontrastov a to hneď po prílete. Stretnete tam zmes jazykov a národností, po ktorých spoznáte aj pestrú históriu ostrova. Maurícius bol objavený portugalskými moreplavcami po roku 1500. V 16. storočí sa tam prisťahovali Holanďania, čo bolo dôsledkom, že Maurícius neskôr vyhlásili za holandskú kolóniu. Práve oni predviedli svetu cukrovú trstinu, tabak, či indigo. Neskôr bol ostrov obsadený Francúzmi, po ktorých tam ostal ich francúzsky jazyk a výborná francúzska kuchyňa. Následne ostrov ovládli Angličania. Anglicko pocítite najmä v doprave, pretože sa tam dodnes jazdí po ľavej strane. Zákaz otroctva vyšiel v roku 1833, no na ostrov sa začala privážať lacná pracovná sila a to z Indie. Dnes zmes všetkých týchto kultúr žije v harmónii a vo vzájomnej zhode, a všetci spoločne slávia hinduistické, kresťanské, moslimské aj budhistické sviatky. Úradným jazykom je stále angličtina, no dohovoríte sa aj už spomínaným francúzskym jazykom.

 

PREKRÁSNA PRÍRODA NA DOVOLENKE NA MAURÍCIU

Last minute Maurícius dovolenkaMaurícius vás pohltí svojou nedotknutou prírodou a nekonečným pocitom pokoja. Na vašej dovolenke na Mauríciu veľmi rýchlo zistíte, že nechcete len ležať na pláži, aj keď je to prvým impulzom pri rezervácii vašej dovolenky. Celodenné výlety vás budú takmer budiť zo snov. Najobľúbenejšie výlety sú napríklad na ostrov Ile aux cerfs s panenskými plážami a lagúnou alebo návšteva najväčšej botanickej záhrady na svete Pamplemousses, kde môžete vidieť aj storočné korytnačky. Jedinečné výlety získate aj neorganizovane, ak si prenajmete auto a vyberiete sa na cestu naprieč ostrovom. Po ceste si môžete vychutnať bizarné skaly v rôznych zvláštnych tvaroch, ktoré upútajú oko nie len fotografa, ďalej napríklad vyhasnutý kráter sopky alebo nekonečné polia s cukrovou trstinou. Hlavné mesto Port Louis ponúka zaujímavé poštové múzeum, typický trh s korením, z ktorého si každý návštevník chce priniesť aspoň kúsok Maurícia domov. Určite nevynechajte tiež návštevu vodopádov Rochester Falls.

 

LAST MINUTE DOVOLENKA NA MAURÍCIU

Maurícius dovolenkaČi už ste si rezervovali dlho plánovanú dovolenku s rodinou, priateľmi, alebo ste sa rozhodli cestovať na Maurícius s ponukou last minute vo dvojici, krajina vás určite očarí a naplní vás nezabudnuteľnými zážitkami.

Pre tých, ktorí túžia po adrenalínových aktivitách, dovolenka na Mauríciu ponúka návštevu La-Vanille-Krokodilparku. Na tejto krokodílej farme sa nachádzajú rôzne druhy krokodílov, niektoré boli dokonca privezené až z Madagaskaru.

Na ostrove sa kedysi nachádzali ebenové lesy a kedysi to bol domov známeho vtáka Doda. Dodo bol pre ostrov Maurícius unikátny a aj keď už vyhynul, dodnes sa predáva Dodo v podobe suveníra typického pre tento ostrov.

Čaj, káva, rum

Ochutnanie pravého maurícijského čaju s vanilkovou príchuťou vám otvorí všetky chuťové poháriky. Môžete si ho vychutnať na najväčšej čajovej plantáži ostrova Bois Chéri. Večer, keď ste príjemne unavení, veľmi dobre padne ochutnať tradičný biely rum, na ktorý sú miestni veľmi hrdí. Hoci je na ostrove zmes národností, len málokde nájdete niekoho piť kávu. Títo ľudia preferujú rôzne čaje, no ak káva, tak čierna a silná, veľmi podobná pravej tureckej káve.

Aktivity

Pre vodné športy zvoľte návštevu Grand Baie, kde okrem prístavu s jachtami nájdete aj perfektné podmienky na surfovanie, vodné lyžovanie, či potápanie. Potrebnú výbavu si jednoducho zapožičiate v niektorej z mnohých požičovní. Na ostrove je veľmi obľúbený golf. Maurícius dovolenka ponúka šesť 18-jamkových a tri 9-jamkové ihriská. K najobľúbenejším patria Paradis & Dinarobin Golf Resort Mauricius.

Pláže s jemným bielym pieskom sú ideálne na opaľovanie, ale aj rôzne loptové hry a aktivity. Na ostrove je aj zaujímavý a veselý nočný život s vynikajúcimi reštauráciami a obchodmi. Ak túžite po súkromí a pokojnejšom mieste, východné pobrežie ponúka opustené verejné pláže. Ak zazriete delfíny, je to jedno z najkrajších prekvapení.