Logo loading

Last minute dovolenka Maurícius

Cenovo výhodné ponuky

Najobľúbenejšie hotely

Praktické informácie

Maurícius dovolenka – exotický raj v Indickom oceáne

Madagaskar, Seychely, Maldivy či Maurícius - to sú destinácie, pri ktorých sa asi väčšine z nás v myšlienkach zobrazí predstava krásneho tropického ostrova s palmami a bielymi piesočnatými plážami... Jednoducho dovolenka snov. Nádherné pláže, vysoké palmy, luxusné rezorty a dokonalý exotický raj uprostred Indického oceánu nájdete vo všetkých týchto nádherných ostrovných destináciách a predsa je každý z ostrovov iný, originálny, svojský a určite zaujímavý. Tak napríklad last minute Maurícius dovolenka vám umožní poprechádzať sa po morskom dne alebo navštíviť najstaršiu botanickú záhradu na južnej pologuli a obdivovať v nej obrovské lekná, ktoré v priemere dorastajú až do dvoch metrov, ale čaká vás tu aj veľa ďalších dovolenkových zážitkov. Priblížme si preto trocha viac práve túto zaujímavú exotickú destináciu, skôr ako sa do nej rozhodnete vycestovať, pretože Maurícius je skutočnou dovolenkou snov...

 

Maurícius dovolenka

 

Exotický ostrov s typickým tropickým podnebím

Kde inde môžete nájsť väčšiu záruku slnečného a teplého dovolenkového počasia ako práve na tropických ostrovoch? Maurícius dovolenka neodmysliteľne patrí k týmto slnečným destináciám a vďaka subtropickému podnebiu je tu hlavná letná sezóna práve v období, keď je u nás zima. To najteplejšie obdobie si na ostrove Maurícius môžete užiť od novembra až do marca, ale za veľmi príjemné mesiace s letnými teplotami v priemere okolo 26 až 28 °C možno považovať aj september, október a tiež apríl a máj. Ani v týchto mesiacoch sa teda nemusíte báť využiť last minute Maurícius pobyty. Pre väčšinu tropických ostrovov je však počasie nevyspytateľné, najmä čo sa týka zrážok a je bežné, že tu môže spŕchnuť kedykoľvek, ale to už k exotike akosi prirodzene patrí.

 

Maurícius dovolenka Last Minute

 

Krásne piesočnaté pláže

Krásne pláže sú jedným z najväčších lákadiel a benefitov exotických destinácií ako je aj Maurícius dovolenka a väčšina turistov sem cestuje hlavne kvôli nim. Čarovné scenérie tvorené kontrastom jemného bieleho piesku a tyrkysovo sfarbenej morskej lagúny sú doslova pastvou pre oči a potešením pre dušu človeka. Last minute Maurícius dovolenka ponúka veľa takýchto krásnych pláží, hoci nie všetky sú vhodné na kúpanie kvôli silným morským prúdom. Dokonalú plážovú pohodu s kúpaním si však určite vychutnáte napríklad na pláži Flin en Flac, ktorá je ideálna aj pre rodiny s deťmi alebo aj na pláži v oblasti Le Morne, ktorá je okrem kúpania ideálna na vodné športy, ako napr. surfovanie a windsurfing.

 

Last Minute Maurícius dovolenka

 

Maurícius dovolenka je ideálnym miestom pre milovníkov vodných športov

Maurícius dovolenka je ideálnym miestom aj pre všetkých milovníkov vodných športov, nadšencov šnorchlovania, potápania, ale aj surfovania, windsurfingu či kitesurfingu. Priezračná voda a bohatý podmorský svet, ale aj dobré poveternostné podmienky - to všetko vytvára skvelé podmienky na tieto športy. Jachting a windsurfing si užijete napr. na juhovýchodnom pobreží v lagúne Blue Bay, potápaniu a šnorchlovaniu sa zase môžete oddávať na pláži Pereybere Beach, ale aj na ďalších krásnych miestach ostrova.

Čo okrem pláží a vodných športov ešte Maurícius ponúka turistom?

Maurícius dovolenka však ponúka turistom aj iné zaujímavé miesta a atrakcie ostrova ako len exotické pláže. Navštíviť môžete napríklad hlavné mesto Port Luis, Botanickú záhradu Pamplemousses, ktorá je okrem exotického rastlinstva aj domovom vyše storočných korytnačiek a tiež krokodíliu farmu či NP Black River Gorges. Last minute Maurícius dovolenka tak v žiadnom prípade nemusí byť len oddychová a už vôbec nie nudná, pretože miest na spoznávanie je na ostrove neúrekom.

 

Maurícius dovolenka Last Minute

 

Last minute Maurícius - spoznajte krásy ostrova výhodne s CK NeckermannReisen

Exotické ostrovy vo vodách Indického oceánu a konkrétne práve last minute Maurícius dovolenka nemôže chýbať ani v pestrej ponuke zájazdov a destinácií našej cestovnej kancelárie NeckermannReisen. Aj momentálne sú na stránkach neckermannreisen.sk v ponuke veľmi zaujímavé pobyty last minute Maurícius za naozaj výborné ceny, napr. v krásnej lokalite priamo na pláži Flic en Flac, ale aj v mnohých ďalších čarovných lokalitách tohto tropického ostrova.