Logo loading

Last minute dovolenka Mexiko

Cenovo výhodné ponuky

Najobľúbenejšie hotely

Praktické informácie

Last Minute Dovolenka Mexiko

 

Dovolenka Mexiko - Neckermann ReisenDOVOLENKA MEXIKO – EXOTIKA, HISTÓRIA A NEZABUDNUTEĽNÉ ZÁŽITKY

Mexiko sa nachádza v najjužnejšej časti Severnej Ameriky a patrí k nemu aj niekoľko ostrovov nachádzajúcich sa v Tichom oceáne, v Mexickom zálive či Karibskom mori. Najznámejšie z nich sú napr. Cancún, Tulum, Cozumel alebo Akumal.
Dovolenka Mexiko láka turistov nielen pre svoje nádherné Karibské a Tichomorské pláže, ale aj pre chuť exotického dobrodružstva, zážitkov, bohatej Indiánskej histórie a nádherné prírodné scenérie.
 

Dovolenka Mexiko - NeckermannKEDY JE VHODNÝ ČAS NA LAST MINUTE MEXIKO?

Mexiko sa nachádza v subtropickom pásme a podnebie tu je veľmi rôznorodé. Dôležité je vedieť, že aj v Mexiku sa striedajú obdobia dažďa a sucha. Obdobie dažďov pretrváva v mesiacoch jún - september, naopak obdobie sucha v mesiacoch október - máj.
Počas najvyhľadávanejších dovolenkových mesiacov (júl - august) sú tu teploty najvyššie a preto by ste si v tomto čase mali vybrať z ponuky "Last minute Mexiko", iba ak sa chystáte ležať na pláži a venovať sa vodným športom.
 

DOVOLENKA MEXIKO – NÁVŠTEVA DAŽĎOVÉHO PRALESA

Pokiaľ máte počas dovolenke v Mexiku chuť vidieť na vlastné oči typický dažďový prales a jeho flóru, nájdete ho na juhu krajiny. Návštevníkov sem láka najmä úžasný pohľad na všetky možné druhy paliem, ktoré sú popretkávané lianami a najkrajšími "záhonmi" pestrofarebných orchideí.
 

Last minute Mexiko dovolelnka - NeckermannBOHATÁ MAYSKÁ HISTÓRIA

Mayovia a Aztékovia - dve civilizácie, ktoré sú typické pre históriu Mexika. Spolu s nimi súvisí aj najznámejšia pamiatka, ktorá sa tu nachádza. Je to pozostatok mayského mesta na území poloostrova Yucatán s názvom Chichén Itzá, v ktorom sa nachádza aj raj všetkých turistov a milovníkov histórie - Kulkánova pyramída. Okrem toho tu však môžete vidieť aj menej známe ihrisko na pelotu (mayská hra na uctievanie slnka) alebo observatórium. Bez pochýb, je to miesto, ktoré by ste počas dovolenke v Mexiku mali navštíviť.
 
 

NA ČO NEZABUDNÚŤ POČAS DOVOLENKY V MEXIKU

Milovníci nápoja s názvom tequila sa v tomto štáte majú na čo tešiť, keďže je národným nápojom. Skúste si ju vychutnať na pláži, či pri hotelovom bazéne popri západe slnka - neoľutujete!
Mimochodom, dovolenka Mexiko prináša ešte jeden zážitok, ktorý zvyčajne býva nezabudnuteľný najmä pre chuťové bunky cestovateľov, ktorí sem zavítajú. Týmto zážitkom je mexické jedlo. Určite by ste si nemali nechať ujsť jeho jedinečnú korenistú a výraznú chuť.