Logo loading

Last minute dovolenka Singapur

Cenovo výhodné ponuky

Najobľúbenejšie hotely

Praktické informácie

Dovolenka Singapur – rušná, zábavná aj exotická

Oblasť Ázie ponúka mnohé atraktívne miesta a turisticky zaujímavé destinácie a dovolenka Singapur či Singapur last minute je bezpochyby jednou z nich, pretože Singapur je dokonale namixovaný nápoj rôznych chutí a kultúr (napr. čínska, indická aj arabská štvrť). Je to miesto, kde si môžete užiť moderné veľkomesto s množstvom atrakcií, nákupných možností a zároveň si vychutnávať aj prírodu, zeleň parkov a záhrad či romantiku krásnych pláží. Singapur je síce pomerne malá krajina a dá sa povedať, že aj najmenšia krajina v rámci Juhovýchodnej Ázie, ale s o to s väčším potenciálom, jednoducho krajina stvorené pre výlety, poznávanie a zábavu. A práve toto všetko zo Singapuru robí veľmi obľúbený cieľ turistov túžiacich bližšie spoznať čaro Ázie.

 

last minute Singapur

 

Pripravte sa na tropickú klímu s vysokou vlhkosťou

Dovolenka Singapur je typická tropickým podnebím s veľmi vysokou vlhkosťou a klíma, ktorá celoročne vládne v Singapure, by sa dala pokojne prirovnať ku klíme tropického pralesa. Stála vlhkosť tu dosahuje naozaj vysoké hodnoty aj okolo 70 až 80%, na čo si je potrebné zvyknúť a dažďové prehánky tiež nie sú ničím výnimočným, najvýdatnejšie však prší od decembra do januára, kedy je tu obdobie monzúnových dažďov. Vhodnejšia doba na cestovanie a Singapur last minute pobyty je teda od februára do októbra. Teploty vzduchu sú tu však celoročne naozaj letné a bežne sa pohybujú v rozmedzí od 23 až do 35°C (najvyššie teploty vzduchu sú najmä od apríla do júla).

Dovolenka Singapur – čo všetko vám ponúkne toto moderné veľkomesto?

Dovolenka Singapur to je najmä rušné a pulzujúce veľkomesto s mrakodrapmi, luxusnými nákupnými centrami a špičkovými hotelmi, kde však nechýbajú ani historické štvrte a množstvom zelene, ktorou sa Singapurčania snažia kompenzovať množstvo zastavanej plochy. K vychýreným turistickým lokalitám patrí Orchard Road – ulica s množstvom obchodov a moderných nákupných centier, ale za pozornosť určite stoja aj typické indické, malajzijské, čínske či arabské štvrte s hinduistickými alebo čínskymi chrámami i mešitami, ako aj tradičné čínske trhy a obchodíky. Singapur last minute dovolenka však ponúka aj staršie štvrte s množstvom múzeí a pamiatok (napr. Národné múzeum Singapur či starý Arménsky kostol).

 

dovolenka SIngapur last minute

 

Doprajte si relax uprostred singapurskej zelene!

Ak už budete unavený a zmorený rušným mestom, doprajte si relax uprostred zelene napríklad v úžasnej Singapurskej botanickej záhrade, ktorej súčasťou je aj Národná záhrada orchideí s množstvom krásnych pestrofarebných orchideí, medzi ktorými nechýba ani niekoľko mimoriadne vzácnych druhov. Okrem tejto obrovskej botanickej záhrady však dovolenka Singapur ponúka ešte mnohé ďalšie, ako napr. čínske a japonské záhrady či miestnu ZOO, ktorú by ste určite nemali obísť a ak vám už počas dňa nevyjde na jej návštevu čas, pokojne sa tam môžete vybrať aj v noci na obľúbenú „Night Safari“.

Ostrov Sentosa a dovolenka Singapur k sebe neodmysliteľne patria

Aj keď je dovolenka Singapur strávená vo veľkomeste naozaj úžasná a veľkolepá, nebola by dokonalá a úplná bez krásnych pláží na ostrove Sentosa. Ostrov krásnych pláží a zábavy – Sentosa je obrovskou turistickou atrakciou a takmer povinnou jazdou každého turistu v Singapure. Ak by ste tu strávili aj celý týždeň, rozhodne sa nudiť nebudete, pretože okrem nádherných pláži, ako je napr. pláž Palawan Beach tvorená jemným bielym pieskom, čistým a priezračným morom i palmami či krásna pláž Siloso Beach, kde nájdete aj množstvo zábavy v zábavnom parku Universal Studios a tiež vo vodnom parku Adventure Cove Waterpark alebo v obrovskom akváriu s podmorským svetom či v parku motýľov, lagúne delfínov alebo v Múzeu voskových figurín.

 

Singapur last minute

 

Dovolenka Singapur last minute – jedine s CK NeckermannReisen!

Dovolenka Singapur či Singapur last minute pobyt s ubytovaním napríklad aj priamo na prekrásnom ostrove Sentosa v 5 hviezdičkovom hotelovom rezorte s bazénom a krásnou záhradou - aj to jedna z ponúk našej cestovnej kancelárie NeckermannReisen pre túto ázijskú destináciu. Samozrejme, na našich stránkach neckermannreisen.sk nájdete aj iné zaujímavé ponuky pre dovolenku Singapur ako i ďalšie atraktívne destinácie Ázie.