Logo loading

Last minute dovolenka Srí Lanka

Cenovo výhodné ponuky

Najobľúbenejšie hotely

Praktické informácie

Srí Lanka dovolenka – zelený tropický raj v Indickom oceáne

Ak vás už cestovanie po Európe omrzelo a zlákalo vás jedinečné čaro Ázie, tak potom je Srí Lanka dovolenka destináciou určenou práve pre vás, najmä v prípade, že ste už absolvovali populárne Thajsko či dokonca výlety do Kambodže alebo Vietnamu a túžite spoznať opäť niečo nové. Srí Lanka dovolenka, tak ako aj mnohé iné ázijské destinácie, je zaujímavá práve tým, že okrem relaxu na prekrásnych plážach tu môžete veľa vidieť a zažiť, takže je ideálnou voľbou pre kombináciu relaxačno-poznávacieho pobytu. Krásy tejto krajiny sú neodškriepiteľné a okrem nádherných pláží tu nájdete kombináciu všetkého, čo od dokonalej dovolenky môžete očakávať a dokonca aj niečo navyše... Príjemné slnečné počasie, pestrá príroda, vysoké hory, dažďové lesy, národné parky, veľa budhistických aj hinduistických pamiatok, milých ľudí a skvelé jedlo – presne taká môže byť aj vaša Srí Lanka last minute dovolenka.

 

Srí Lanka dovolenka

 

Tropické a vlhké podnebie s letnými teplotami

Srí Lanka dovolenka je typická tropickým a vlhkým podnebím s celoročne stabilnými letnými teplotami vzduchu, ktoré nezriedka dosahujú aj 30 až 35°C. Ako priemerné celoročné hodnoty vzduchu sa uvádzajú teploty okolo 26 - 27°C, čo je naozaj veľmi optimálne a pocitovo príjemné aj na prímorskú dovolenku. Najlepšie obdobie na dovolenku je však najmä november apríl a to hlavne v južnej a západnej časti Srí Lanky. Počas iných mesiacov je možný častejší výskyt dažďov, keďže tak ako u väčšiny destinácií s tropickým podnebím, aj na Srí Lanke sa striedajú obdobia sucha a monzúnových dažďov.

Pláže, ktoré vás rozhodne budú zaujímať

Pláže k exotickej dovolenke neodmysliteľne patria a Srí Lanka dovolenka či Srí Lanka last minute vám ponúka až okolo 1600 km piesočnatých pláží, ktoré vás rozhodne nadchnú a očaria. K tým najlepším a najobľúbenejším patrí pláž BENTOTA so zlatistým pieskom a ponukou rôznych vodných športov na západnom pobreží, ale aj krásna pláž v stredisku Unawatuna z jemného bieleho piesku ideálna na bezpečné kúpanie. Krásne sú však aj pláže Polhena, Induruwa, Mirissa, Uppuveli či Nilaweli ako aj mnohé ďalšie.

 

last minute Srí Lanka

 

Aké zaujímavosti a atraktívne miesta ešte Srí Lanka dovolenka ponúka?

Rozmanitosť a pestrosť prírody je jednou z najväčších krás a benefitov Srí Lanky - bujná vegetácia, skalnaté pohoria, zelené kopce, čajovníkové plantáže, ale aj divé slony a samozrejme Indický oceán - to všetko vytvára dokonalé prírodné scenérie, ktoré môžete jedine ticho obdivovať. Výbornú príležitosť pokochať sa touto krásnou prírodou vám dá návšteva Národného parku Yala, alebo nenáročná túra na Adamovu horu. Srí Lanka dovolenka,  to sú však aj mestá, ako napr. hlavné mesto Kolombo či mestečko Kandy s prekrásnou kráľovskou botanickou záhradou a významnou pamiatkou Chrámom Budhovho zubu. K najnavštevovanejším pamiatkam na Srí Lanke však patrí Sigiriya – miesto plné histórie, nástenných malieb a archeologických nálezísk, ktorému dominuje majestátna skala sopečného pôvodu. Nezabudnuteľný je aj výlet do slonieho sirotinca Pinnawala, ktorý sa stal útočiskom ázijských slonov.

Ubytovanie a služby na Srí Lanke

Kvalita ubytovania je v tejto krajine veľmi rozdielna, preto si je potrebné ubytovanie vyberať naozaj dôsledne alebo si nechať poradiť priamo od cestovnej kancelárie. Srí Lanka dovolenka však ponúka aj množstvo naozaj pekných a luxusne zariadených hotelových rezortov s prvotriednymi službami, kde si môžete vychutnať skutočne komfortnú dovolenku, pretože o vás bude skvelo postarané.

 

Srí Lanka last minute

 

Srí Lanka last minute - precestujte tento zelený tropický raj s CK NeckermannReisen!

V ponuke našej cestovnej kancelárie NeckermannReisen nájdete veľa možností ako absolvovať bezchybnú dovolenku na Srí Lanke, počas ktorej si vychutnáte dokonalý relax s vynikajúcimi službami v tých najobľúbenejších a osvedčených hotelových rezortoch. Srí Lanka dovolenka s CK NeckermannReisen vám ponúka aj cenovo veľmi výhodné a lákavé Srí Lanka last minute pobyty či okružnú poznávaciu cestu po tejto krásnej zelenej a tropickej krajine v Indickom oceáne.