Logo loading

Last minute dovolenka Srí Lanka

Cenovo výhodné ponuky

Najobľúbenejšie hotely

Praktické informácie

Last Minute Dovolenka na Srí Lanke

 

Dovolenka Srí Lanka - NeckermannDOVOLENKA NA SRÍ LANKE - RELAX V SRDCI INDICKÉHO OCEÁNA

Dovolenka na Srí Lanke - dovolenka na malom ostrove nachádzajúcom sa v Indickom oceáne a v blízkosti Bengálskeho zálivu. Ponúka vám okrem očarujúcich tropických pláží aj množstvo prírodných atrakcií. Medzi ne patria veľké územia pokryté dažďovými lesmi, v ktorých sa nachádzajú vzácne dreviny ako napr. ebenové alebo atlasové drevo. Stávajú sa čoraz obľúbenejším lákadlom všetkých turistov, ktorý sa rozhodnú pre oddych na tomto ostrove, známom aj pod menom Cejlón.

 

MIESTA, ČO STOJA ZA ZMIENKU - LAST MINUTE NA SRÍ LANKE

Väčšina ostrova je pokrytá nížinami, uprostred sa však nachádzajú aj vyššie pohoria, medzi ktorými nájdete aj obľúbené miesto všetkých turistov ale i domácich (väčšina z nich ho navštívi aspoň raz do roka). Toto miesto sa nazýva Srí Pada. Je to hora vysoká viac ako 2 000 metrov a jej unikátom je 1,8 m veľký otlačok nohy. Toto miesto považujú obyvatelia za posvätné. Kresťania pripisujú otlačok nohy Adamovi (preto sa Srí Pada zvykne nazývať aj Adamov vrch), Budhisti ho pripisujú Alahovi a Hinduisti Krišne. Nech už ste vyznávačom akéhokoľvek náboženstva, počas dovolenky na Srí Lanke by ste toto miesto mali navštíviť.

 

Last minute Srí Lanka od NeckermannNÁRODNÉ PARKY A FAUNA, KTORÁ VÁS OČARÍ

Aj pokiaľ ide o faunu, môže vám dovolenka na Srí Lanke poskytnúť veľké vyžitie, najmä ak navštívite národný park Yala. Ten sa stal oázou a útočiskom zvierat typickým pre tento ostrov, akými sú napr. indické slony, leopardy a srnky. Národný park Willpatu je zasa známy ako obrovské hniezdo, pretože tu nájdete tie najrozmanitejšie druhy vtákov - pelikány, bociany aj menej známy druh vtákov - ibis.

 

SRÍ LANKA - ČO BY STE MALI VEDIEŤ

Podnebie na Srí Lanke je tropické a horúce. To sa prejavuje najmä v nížinách, kde sú priemerné ročné teploty medzi 28°C a 31°C. Naopak, vo vyšších oblastiach (pohoria vo vnútrozemí) je teplota bežne len okolo 17°C, preto ak sa počas svojej last minute dovolenky na Srí Lanke chystáte objavovať aj tieto miesta, nemali by ste zabudnúť na pribalenie teplejších vecí do vašej batožiny.

 

PRE ŠPORTOVÝCH FANÚŠIKOV

Dovolenka na Srí Lanke

Šport je veľkou súčasťou kultúry na Srí Lanke. Najpopulárnejšie zo športov sú jednoznačne kriket a rugby. Každoročne sa tu koná množstvo napínavých zápasov a pre zahraničných športových fanúšikov vidieť takýto zápas naživo je skutočný zážitok. Medzi ďalšie obľúbené športy na Srí Lanke však patria aj rôzne vodné športy, bedminton, atletika, futbal, basketbal alebo tenis. Na dovolenke na Srí Lanke môžete navštíviť množstvo športových štadiónov vrátane najznámejšieho kriketového športového klubu Sinhalece Sport Club Ground. Srí Lanka hostila spolu s Indiou a Pakistanom Majstrovstvá sveta v krikete v roku 1996, a opäť s Indiou a Bangladéšom v roku 2011. Srí Lanka taktiež hostila turnaj Ázijského pohára pri mnohých príležitostiach. Aj keď kriket na Slovensku nie je veľmi populárny šport, ak ste ho túžili niekedy vidieť naživo, Srí Lanka je na to ideálna.

Dovolenka na Srí Lanke umožňuje tiež vidieť ale aj zúčastniť sa športov ako je člnkovanie, surfovanie, plávanie, potápanie, šnorchlovanie, pretože more, pieskové pláže a okolité prostredie sú na to stvorené. Každoročne priťahujú množstvo zahraničných turistov. Dovolenka na Srí Lanke je výbornou voľbou pre každého, pretože si tam nájdete čas na oddych pod žiarivým slnkom a palmami stromov, taktiež si tam nájdete čas aj na aktívny oddych pri prechádzkach mestom, zelenou krajinou alebo sledovaním zaujímavých športových zápasov.

 

UBYTOVANIE A PÁR TIPOV NA ZÁVER

Ubytovanie na Srí Lanke si môžete vybrať naozaj zo všetkých kategórií - od lacného a súkromného až po drahé a luxusné. Počas návštevy tohto ostrova určite nezabudnite ochutnať ani ich špecialitu - kokosové mlieko a takisto vám odporúčame aj jazdu jedným z ich obľúbených dopravných prostriedkov - tuk tukom.