Logo loading

Last minute dovolenka Thajsko

Cenovo výhodné ponuky

Najobľúbenejšie hotely

Praktické informácie

Dovolenka Thajsko | Thajsko Last Minute 

 

Thajsko patrí medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie všetkých vášnivých cestovateľov. Cestuje sa po ňom neskutočne jednoducho. Nepotrebujete žiadny plán ani rezervácie - v tejto krajine totiž platí "nie je problém, všetko sa dá". Dovolenka Thajsko je rajom pre všetkých dovolenkárov bez ohľadu na vekovú skupinu. Biele piesočnaté pláže, azúrové more, palmy a exotické jedlo, no najmä nebeský pokoj a milí ľudia. Ak túžite len po oddychu, kilometre nádherných pláží a večne svietiace slnko vám k tomu pomôžu. Samozrejme ak sa po pár dňoch rozhodnete, že chcete túto úžasnú krajinu trochu aj spoznávať, potom sa vám určite zapáčia aj budhistické pamiatky alebo miesta, kde sa natáčali mnohé populárne filmy. Thajsko dovolenka je dokonca jedna z najlacnejších - pobyt a strava vás vyjde oveľa lacnejšie než na Slovensku.

 

Dovolenka Thajsko a ostrov Phuket


Ostrov Phuket je bezpochyby jedným z najpopulárnejších miest v Thajsku. Na svoje si tam prídu milovníci pláží, podmorského sveta, ale aj nočného života. Pláže na ostrove patria k najkrajším na svete aj vďaka jemnému bielemu piesku - jednou z nich je aj Paradise Beach, Kamala Beach či Laem Singh Beach. Dovolenka Thajsko na Phukete sa nemôže zaobísť bez návštevy majestátnej mramorovej sochy Budhu, ktorá sa týči na kopci a vidieť ju aj z južnej strany ostrova. Rovnako krásna je zátoka Phang Nga so skalným útvarom Koh Tapu - ostrovčekom zvláštneho tvaru. Úžasným zážitkom je aj plavba na kajaku, kde za spevu vtákov prechádzate úzkymi skalnatými útvarmi vytvorenými v obrovských útesoch. S Thajsko last minute máte príležitosť spoznať aj podmorský svet plný koralových útesov či vrakov.

 

thajsko last minute


Dovolenka Thajsko v Bangkoku


Prísť do Thajska a nevidieť jeho hlavné mesto Bangkok je priam hriech. "Mesto anjelov" je živou a pulzujúcou metropolou Thajska a zároveň mesto kontrastov. Najnavštevovanejšou pamiatkou je kráľovský palác Grand Palace - komplex budov a chrámov v centre Bangkoku. S Thajsko last minute si prezriete všetky krásne chrámy ako napríklad kráľovský Wat Phra Kaeo, o niečo kľudnejší Wat Pho alebo Wat Arun a mnoho ďalších. Nezabudnuteľným zážitkom je súkromná plavba po bangkokských kanáloch loďou s dlhým chvostom alebo tradičné plávajúce trhy, ktoré sú tam už viac ako 500 rokov. Dovolenka Thajsko v Bangkoku vám umožní objaviť aj nevšedné chute thajskej kuchyne voňajúcu najmä po limetkách, koriandri a chilli. Jedlo je fantastické, pestré a plné zeleniny. Neodmietnite ani thajský čaj.

 

dovolenka thajsko

 

Thajsko dovolenka - vyskúšajte thajskú kuchyňu


Thajsko je preslávené svojím kulinárskym umením - thajská kuchyňa je neuveriteľne pestrá, rozmanitá a častokrát aj veľmi ostrá. Pre Thajcov platí "čo je málo štipľavé, nie je poriadne jedlo". Do jedál sa používajú väčšinou čerstvé suroviny a veľký podiel tvorí zelenina, ryby, morské plody a bylinky. Thajská kuchyňa je pomerne ľahká a často sa v nej opakujú rezance alebo ryža. Všetky jedlá sú rýchle a pripravujú sa na vysokej teplote. Dovolenka Thajsko vám pohladí vaše chuťové poháriky. Ochutnajte ich tradičnú polievku Tom Yum alebo druhú najznámejšiu polievku Tom Ga Kai. Alebo špeciality z mäsa ako napríklad Panaeng Kai či Kaeng Kai. Thajské rezance - Pad Thai - sú v Thajsku národné jedlo, podobne ako v Taliansku špagety. S last minute Thajsko budete mať príležitosť vyskúšať ako chutí tá pravá thajská kuchyňa - nenadarmo je jednou z najobľúbenejších a najzdravších na svete.

 

thajsko dovolenka

 


Dovolenka Thajsko last minute s Neckermann Reisen


Pre Thajsko platí "lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť". Je to úžasná a nezabudnuteľná krajina s nádhernou prírodou a neskutočne láskavými ľuďmi. Dovolenka Thajsko - to je dokonalý oddych a načerpanie nových síl iba behom pár dní. Po dovolenke v tejto destinácii vám už žiadna dovolenka nebude dosť dobrá a budete sa sem chcieť vrátiť zas a znova. Vďaka našej cestovnej kancelárii Neckermann Reisen si možete zakúpiť last minute Thajsko za priaznivé ceny.