Logo loading

Last minute dovolenka Tunisko

Cenovo výhodné ponuky

Najobľúbenejšie hotely

Praktické informácie

Dovolenka Tunisko | Last Minute Tunisko

 

Tunisko – navštívte jednu zo vstupných brán afrického kontinentu!

Exotiku Afriky ponúka aj dovolenka Tunisko, ktorá je pre Európanov jednou zo vstupných brán na Africký kontinent. Tuniská republika s hlavným mestom Tunis leží v severnej časti Afriky, kde jej severovýchodnú hranicu obmýva Stredozemné more. Tunisko susedí s krajinami ako je Alžírsko a Líbia a len 137 km po mori delí Tunisko od talianskeho ostrova Sicília. Územie Tuniska sa rozprestiera nielen na pevnine, ale i na ostrovoch Djerba a Kerkenna. Krajina má členité pobrežie a rozmanitý terén, čo vytvára atraktívne prírodné scenérie, ako napr. oázy v púšti a terasovité kaňony. Dovolenka Tunisko je pomerne blízkou a cenovo veľmi dostupnou dovolenkovou destináciou bez časového posunu, krajinou, kde nie je nutné vybavovanie víz a nevyžaduje sa ani žiadne povinné očkovanie.

Tunisko a klimatické podmienky

Na severe krajiny pri pobreží je typické stredomorské podnebie, čo znamená že pre dovolenku v Tunisku sú bežné horúce letné dni s teplotami aj nad 30°C. Dovolenka Tunisko tak môže byť počas hlavnej turistickej sezóny v mesiacoch jún, júl a august výrazne horúca, ale napriek tomu je práve v tomto období veľmi vyhľadávaná a počas letných prázdnin sem smeruje najviac turistov. Ak sa však chcete vyhnúť najvyšším horúčavám, budú pre vás ideálnejšie last minute Tunisko pobyty v období apríl – máj alebo september - október, kedy sú teploty vzduchu oveľa znesiteľnejšie a more je najmä v septembri a októbri ešte stále príjemne vyhriate.

dovolenka Tunisko

 

Aké najznámejšie strediská Tunisko ponúka?

Hammamet, Hammamet Yasmine, Mahdia, Monastir, Sousse, Port El Kantaoui, Djerba, Tabarka patria k najznámejším dovolenkovým strediskám a letoviskám, ktoré dovolenka Tunisko turistom ponúka. Každé zo spomínaných stredísk ponúka kvalitnú a jedinečnú dovolenku, napr. piesočnaté pláže v stredisku Hammamet patria k tým najčistejším a najslnečnejším v celom Tunisku, zároveň výborná poloha tohto letoviska je priam predurčená absolvovať rôzne zaujímavé výlety. V najjužnejšej časti hammametského zálivu sa rozprestiera letovisko Monastir – prístavné mestečko s medzinárodným letiskom a množstvom hotelových rezortov tiahnucim sa popri piesočnatých plážach. Je tiež obľúbeným cieľom dovolenkárov, podobne ako aj romantická a pokojná Mahdia či tretie najväčšie mesto Tuniska – Sousse s množstvom vzácnych pamiatok, atraktívnymi plážami a dokonalým dovolenkovým, kultúrnym aj športovým vyžitím.

biele pláže - Tunisko

 

Tabarka alebo ostrov Djerba?

Ak vás predsa len láka dovolenka Tunisko v zelenších farbách a krásne prírodné prostredie plné zelene a parkov je pre váš relax dôležitou podmienkou, vyberte sa na severozápad Tuniska do letoviska Tabarka, ktoré je zasadené do krásnej hornatej krajiny plnej zelene. Turistami veľmi obľúbený a vyhľadávaný je aj ostrov Djerba, ktorý ponúka cenovo prijateľnú exotiku aj last minute Tunisko pobyty na krásnych, čistých a slnečných plážach takmer po celý rok.

last minute Tunisko

 

Dovolenka v Tunisku spojená aj s poznávaním

Dovolenka Tunisko však okrem piesočnatých pláží a mora ponúka aj množstvo zaujímavých poznávacích výletov, ktoré môžete v rámci svojho last minute Tunisko pobytu absolvovať najmä v jarnom období, keď sú ešte teploty vzduchu podstatne príjemnejšie. K tým najatraktívnejším patrí určite Púštne safari – jazda na džípoch a ťavách do legendárnej Sahary, ale aj návšteva hlavného mesta Tunis, starobylého mesta Kartága či maurského mestečka Sidi Bou Said. Pre rodiny s deťmi je zase ideálny výlet do krásnej zoologickej záhrady Friguia spojenej s delfináriom, ale medzi veľmi obľúbené patria aj rôzne lodné výlety, napr. spojené s potápaním alebo výlety, ktorých súčasťou je aj jazda na koni.

Adrenalínové zážitky - Tunisko

 

NeckermannReisen vám ponúka aj last minute pobyty

Dovolenkové pobyty aj last minute Tunisko pobyty nechýbajú ani v ponuke našej cestovnej kancelárie NeckermannReisen, kde si môžete vybrať ubytovanie v niektorom zo známych dovolenkových stredísk, ako napr. Hammamet, Monastir, Sousse, Mahdia či na ostrove Djerba. Dovolenka Tunisko ponúka ubytovanie v 3, 4, ale aj 5 hviezdičkových hoteloch s raňajkami, polpenziou alebo aj so službami all inclusive.