Lanzarote dovolenka – spoznajte neobyčajnú krásu tohto ostrova!

Súostrovie Kanárskych ostrovov, ktoré je autonómnym spoločenstvom Španielska, patrí k turisticky mimoriadne príťažlivým oblastiam a každoročne ich navštívi veľké množstvo turistov, ktorí sem prichádzajú nielen za relaxom a plážami, ale tiež za poznaním prírodných krás a zaujímavostí týchto prevažne sopečných ostrovov ležiacich v Atlantickom oceáne, približne okolo 100 km od pobrežia Afriky. Každý jeden z Kanárskych ostrovov, ako napr. Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura či Lanzarote, je krásny, zaujímavý a má dovolenkárom čo ponúknuť, my sa však dnes zameriame najmä na jeden z nich a to ostrov Lanzarote, ktorý patrí skutočne k jedinečným miestam a rozhodne aj k najzaujímavejším ostrovom celého Kanárskeho súostrovia. Prečo si teda vybrať za svoj dovolenkový cieľ práve Lanzarote a čo všetko Lanzarote dovolenka ponúka?

 Lanzarote dovolenka

 

Fascinujúca krajina plná kontrastov

To, čím je Lanzarote dovolenka skutočne jedinečná a mimoriadne zaujímavá, sú fascinujúce kontrasty a neobyčajná krása krajiny, kde sa krátery, čierne prúdy stuhnutej lávy a vulkanický piesok, ktoré pôsobia doslova ako lávová pustatina, striedajú s kaktusovými plantážami liečivej Opuncie či tzv. figových kaktusov, ale aj s palmami, jaskyňami, prírodou parkov, záhrad a samozrejme krásnymi piesočnatými plážami, ktoré na ostrove nesmú chýbať. Celkový dojem ešte dotvárajú charakteristické pokojné dedinky ostrova s architektúrou v prevažne v bielych farbách.

Lanzarote – podnebie a klíma

Kanárske ostrovy sú vyhľadávanou dovolenkovou destináciou počas celého roka a to aj vďaka veľmi príjemnej klíme, ktorá tu panuje takmer celoročne, keďže teploty vzduchu len zriedkakedy klesajú pod 18 – 20°C a tak môžeme pokojne povedať, že na Kanárskych ostrovoch vládne takmer neustále jar (nie nadarmo sú Kanárske ostrovy prezývané aj ostrovmi večnej jari). Last minute Lanzarote dovolenka však môže byť ešte o niečo teplejšia ako na ostatných ostrovoch, keďže ostrov Lanzarote leží najbližšie k africkému pobrežiu a tak si tu aj v januári môžete užívať príjemných 21°C a počas letnej sezóny dokonca až 29 - 30°C. Ročný úhrn zrážok je tu tiež pomerne malý, čo praje vydarenej slnečnej Lanzarote dovolenke.

 

last minute Lanzarote

 

Lanzarote dovolenka a jej najkrajšie pláže

Každého dovolenkára prichádzajúceho na Kanárske ostrovy aj za oddychom a relaxom budú určite zaujímať práve pláže, ktoré last minute Lanzarote dovolenka ponúka a nie je ich skutočne málo. K tým najkrajším a najvychýrenejším patrí pláž Papagayo, ktorá je skutočne veľmi fotogenická aj vďaka smaragdovozelenej priehľadnej morskej vode, ale v tejto južnej časti ostrova nájdete aj ďalšie veľmi pekné pláže, ako napr. Playa Blanca či Playa Flamingo. Na severnom pobreží za pozornosť stojí jednoznačne piesočnatá pláž Famara, ktorá láka najmä milovníkov surfovania či windsurfingu. Najväčším letoviskom ostrova je Puerto del Carmen s plážou so zlatisto sfarbeným pieskom dlhou viac ako 5 km.

 

lanzarote kanárske ostrovy

 

Čo všetko Lanzaroe svojim návštevníkom okrem pláží ešte ponúka?

Lanzarote dovolenka však nemusí patriť výhradne iba plážovému relaxu, pretože na ostrove môžete absolvovať množstvo zaujímavých a veľmi atraktívnych výletov, medzi ktoré určite patrí návšteva NP Timanfaya (Ohnivé hory), kde môžete okrem obdivovania takmer mesačnej krajiny absolvovať aj prechádzku na ťavách. S deťmi môžete navštíviť napríklad aquapark Costa Teguise alebo park s cvičenými papagájmi a inými zvieratami – Rancho Texas. Ak by vaša last minute Lanzarote dovolenka ešte stále nebola dostatočne pestrá, môžete navštíviť jaskyne Cueva de los Verdes, jazero El Golfo či kaktusovú záhradu.

Last minute Lanzarote dovolenka s NeckermannReisen bude určite jedinečným zážitkom!

Last minute Lanzarote dovolenka s NeckermannReisen je výbornou voľbou, pretože v ponuke tejto cestovnej kancelárie nájdete mimoriadne pestrú a bohatú ponuku dovoleniek a ubytovacích možností práve na tomto výnimočnom ostrove ako aj množstvo ďalších destinácií, ktoré spadajú pod krásne Kanárske ostrovy. Lanzarote dovolenka s NeckermannReisen - to je jedinečná dovolenka plná nových zážitkov aj nerušeného relaxu na nádherných piesočnatých plážach!